Jednym z głównych zadań zakonów klauzurowych w świecie jest wstawianie się za całym światem, by zgodnie z Bożym pragnieniem wszyscy ludzie zostali zbawieni. Siostry ogarniają modlitwą żywych i zmarłych, którzy oczekują w Czyśćcu na naszą pomoc i miłosierdzie. Błagają w najróżniejszych intencjach, gdyż przez różnorakie znaki Bóg objawia się ludziom jako Zbawiciel: przez uzdrowienie z choroby, ocalenie rodziny, narodziny dziecka, nawrócenie własne lub bliskiej osoby. Wspólnota w Tyszowcach ze szczególną wdzięcznością pamięta o Diecezjach, Parafiach, Ruchach, Kapłanach i wszystkich Ofiarodawcach, którzy swą dobrocią i szczodrością przyczynili się do powstania Klasztoru, pozostając wierna zobowiązaniu nieustannej modlitwy wstawienniczej za Dobroczyńców.

Od Roku Kapłańskiego trwa również szczególna modlitwa o powołania kapłańskie w Kościele Powszechnym i o świętość kapłanów.

Każdy, kto pragnie i czuje potrzebę, by jego sprawy były ogarnięte także konkretną modlitwą Sióstr, może przekazać swe intencje na podany adres:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.